Wydrukuj tę stronę

Baza motoryzacyjna – gdzie szukać sklepów i hurtowni motoryzacyjnych?

02 sierpień 2022
Autor 
Baza motoryzacyjna

Samochody, jak każda rzecz na świecie, potrafią zepsuć się w najmniej odpowiednim momencie. Czasem usterka jest na tyle drobna, że naprawy możemy dokonać we własnym zakresie. By to jednak zrobić należy znaleźć sklep lub hurtownię motoryzacyjną. Jak? O tym w poniższym tekście.

Według aktualnych danych w Polsce zarejestrowanych jest ponad 24 miliony samochodów. Eksperci zwracają uwagę, że brane są również pod uwagę auta nieużywane, ale wciąż figurujące w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Oznacza to, że te 24 mln to liczba przeszacowana, jednak dobrze obrazująca jeden fakt – Polacy to jeden z najbardziej zmotoryzowanych narodów w Unii Europejskiej. Pod względem liczby samochodów na 1000 mieszkańców zajmujemy 5. miejsce w rankingu Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA). Tak duża liczba pojazdów poruszających się po naszych drogach sprawia, że sklepy i hurtownie motoryzacyjne cieszą się niezwykle dużą popularnością i znajdziemy je niemal w każdym mieście. A jak ich szukać, gdy nie wiemy, gdzie znajduje się najbliższy?

Baza motoryzacyjna – gdzie znaleźć najlepszy sklep?

Dziś praktycznie każdy z nas robi zakupy przez Internet. Według badania Santander Consumer Banku „Polacy na e-zakupach 2021” ponad 80 proc. ankietowanych zadeklarowało, że w ostatnim roku kupowało za pośrednictwem Internetu. Aż 35% z nich robiło to nawet kilka razy w miesiącu.

W związku z powyższym, nie ma nic zaskakującego w fakcie, że nie zawsze wiemy, gdzie znajduje się sklep lub hurtownia motoryzacyjna, skoro części najczęściej kupuje mechanik lub zamawiamy je przez Internet. Dotyczy to przede wszystkim najmłodszych kierowców i właścicieli aut, którzy o wiele więcej i częściej korzystają z dobrodziejstw sieci www. Dla nich, i wszystkich innych, rozwiązaniem jest baza motoryzacyjna motorejestr.pl. Jest to największa baza motoryzacyjna w Polsce i pokrywa ponad połowę wszystkich sklepów i hurtowni motoryzacyjnych w naszym kraju.

Wchodząc na wyżej wspomnianą stronę bez trudu znajdziemy dane adresowe wszystkich hurtowni i sklepów motoryzacyjnych w naszej okolicy.

Baza motoryzacyjna – kiedy korzystać?

Z bazy motoryzacyjnej korzystać może każdy, kto potrzebuje części do swojego pojazdu. Jednak są sytuacje szczególne, gdy tego rodzaju usługa będzie na wagę złota.

Każdy, kto ma auto, podróżuje nim w dalsze lub bliższe trasy. Może się zdarzyć, że w trakcie jednej z dalszych, np. wakacyjnych tras, na desce rozdzielczej wyświetli nam się komunikat o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy lub przepalonej żarówce. O ile ta pierwsza „awaria” nie jest niesie poważnych konsekwencji, o tyle ta druga już tak. W momencie kontroli drogowej, gdy nie uda nam się na miejscu naprawić usterki, to policjant ma prawo zabrać nam dowód rejestracyjny pojazdu! Powód? Auto nie posiada sprawnego oświetlenia, co oznacza, że, zgodnie z literą prawa, nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Dlatego nie warto zwlekać z naprawą i w przypadku jej wystąpienia znaleźć w bazie motoryzacyjnej najbliższy sklep lub hurtownię, w której dokonamy niezbędnego zakupu.